Nie ulega wątpliwości, że zdecydowanie najwięcej naszego życia spędzamy w życiu. To właśnie w tym miejscu wypoczywamy po wyczerpującym dniu i po prostu regenerujemy siły, aby kolejnego dnia zmierzyć się z kolejnymi trudnościami. Zatem nie musimy się dziwić, że tak wiele osób dba o to, aby dobrze zaaranżować przestrzeń swojego domu, czy też mieszkanie. Co ciekawe, bardzo ważne są również odpowiednie dodatki, do których zaliczyć możemy na przykład zasłony okienne. Pomimo tego, że obecnie na rynku znajdziemy wiele różnego rodzaju zasłon przeznaczonych do różnych pomieszczeń, to jednak zdecydowanie najpopularniejsze w ostatnim czasie są zasłony zaciemniające. Czy warto się na nie zdecydować?

Zasłony typu blackout – całkowite zaciemnienie

Warto wiedzieć, że tkaniny blackout, z których zdecydowanie najczęściej robione są zasłony zaciemniające, mają zdolność do niemal całkowitego odcięcia dopływu promieni słonecznych do pomieszczenia. Stopień zaciemnienia, jaki zapewniają takie zasłony szacuje się na około 90 procent. To właśnie ta właściwość sprawia, że zasłony te doskonale sprawdzają się szczególnie w sypialniach, gdzie okna wychodzą na wschód, jak i w pokojach dziecinnych, szczególnie u tych dzieci, które lubią się zdrzemnąć w dzień.

Zasłony typu blackout – pełna dyskrecja

Nie wszystkie zasłony, kiedy je zasłonimy, będą w stanie zapewnić domownikom danego domu dyskrecję. W przypadku wielu tkanin, z zewnątrz przez zasłony możemy podczas włączonego świadka zobaczyć, na przykład kontury postaci. Co za tym idzie, zasłony takie jedynie prowizorycznie dają nam poczucie intymności. Jednakże, jeżeli chcemy mieć zapewnioną całkowitą dyskrecję, to niewątpliwie doskonale sprawdzą się tutaj zasłony zaciemniające. W ich przypadku, nawet jeżeli oświetlenie z zewnątrz będzie bardzo silne, to nikt z zewnątrz nie będzie w stanie dostrzec domowników przebywających w danym pomieszczeniu. Takiej właśnie dyskrecji nie będą w stanie nam zapewnić cienkie zasłony z mikrowłókna czy perkalu.

Zasłony typu blackout – bogata oferta wzorów i kolorów

Wielu osobom wydaje się, że jeżeli potrzebujemy zasłon zaciemniających, to muszą być one w ciemnym kolorze, a najlepiej jeżeli będą one czarne. Warto jednakże wiedzieć, że kolor zasłon nie ma wpływu na przepuszczalność światła, ale wpływa na to sposób tkania oraz grubość materiału. Dlatego też, bez żadnego problemu zakupimy zasłony zaciemniające w jasnych, pastelowych kolorach. Możemy również zdecydować się na kolor biały i absolutnie nie będzie to wpływało na jakość, jak i skuteczność zaciemnienia przez zasłony typu blackout. 

 

Weronika